Календар овуляції

Перший день останньої менструації
Тривалість циклу
Тривалість менструації
< >
– Менструація
– Овуляція
– Високий шанс завагітніти
– Середній шанс завагітніти

Часті питання

Приблизно 8 з 10 пар, що регулярно займаються (не рідше, ніж кожні три дні) незахищеним сексом, забеременеют протягом року. Щоб збільшити ваші шанси на беременноть, добре знати, коли у вас відбувається овуляція. Це збільшить ваші шанси завагітніти, оскільки ви можете прагнути до незахищеного сексу в найбільш родючий період. Яйцеклітина живе тільки від 12 до 48 годин на місяць, здорові сперматозоїди можуть вижити в вашому тілі до п’яти днів, підвищуючи ваші шанси завагітніти.
Навіть якщо ви займаєтеся сексом до овуляції, будь-яка сперма всередині вашого тіла може запліднити живу яйцеклітину протягом п’яти днів після останнього сексу. Таким чином, рекомендується продовжувати займатися сексом і в менш родючі дні.

Овуляція відбувається за 14 днів до наступної менструації. Середній менструальний цикл складає 28 днів, перший день – це перший день менструального циклу. У жінок з регулярним циклом це означає, що овуляція зазвичай відбувається приблизно на 14-й день, але реально вона буде мати місце в будь-який час між 10 і 16 днями. Ваш цикл може бути коротше або довше, або він може відрізнятися від місяця до місяця. Є й інші способи перевірити, коли ви найбільш фертильності, без календаря овуляції.

Є три основних способи дізнатися, коли у вас, швидше за все, наступить овуляція і коли ви будете запліднені:
Перевірте свою цервікальногослизу – під час овуляції слиз, яка виділяється з шийки матки через піхву, може стати більш помітною, чистішою і еластичною. Зміни цервікальногослизу протягом місяця і пошук будь-яких змін, які можуть вказувати на овуляцію, допоможуть вам знайти найбільш родюче час.
Перевіряйте свою температуру – вимірюйте температуру за допомогою орального термометра щоранку перед тим, як вставати, щоб скласти графік, який допоможе вам помітити невеликий стрибок температури тіла, який часто відбувається в день овуляції. Перевірте рівень гормонів – набори для тестування на овуляцію, призначені для використання в домашніх умовах, когут точно визначати скачки рівня гормонів в сечі, що виникають під час овуляції.

Більшість жінок найбільш плідні в період від пізнього підліткового віку до 25 років, а точніше – у віці від 19 до 26 років. Протягом цього часу у жінки, регулярно займається незахищеним сексом, ймовірність завагітніти протягом одного року становить близько 92%. Жіноча фертильність знижується з віком. Найбільш різке зниження фертильності у жінок починається у віці близько 30 років, а це означає, що у жінки у віці від 35 до 39 років ймовірність завагітніти після року регулярних незахищених статевих контактів становить близько 82%.
Тривалий час намагаюся завагітніти, що робити?
Якщо ви стурбовані тим, що завагітніти, поговоріть зі своїм терапевтом, який обговорить будь-які подальші кроки, які вам можуть знадобитися, щоб допомогти вам завагітніти, особливо якщо вам 36 років і старше. Є багато способів підвищити ваші шанси завагітніти, від зміни способу життя до допоміжного зачаття, і ваш терапевт зможе направити вас до будь-якого фахівця, до якого ви можете звернутися за допомогою чи порадою, якщо це необхідно.