Як завагітніти при полікістозі яєчників?

24 May, 2021

За цією назвою ховається захворювання, при якому збільшуються яєчники, також спостерігається підвищення концентрації чоловічих гормонів і гонадотропного (лютеїнізуючого) гормону. Такий збій в роботі ендокринної системи порушує роботу яєчників і репродуктивної системи, оскільки яйцеклітина дозріває, але овуляторного циклу немає, рівень прогестерону поступово знижується. Цей збій супроводжується ендометріозом, що проявляється болючими місячними з рясними кровотечами.

Вагітність з полікістозом яєчників – реально чи ні?

Завагітніти жінкам з діагнозом СПКЯ можливо, навіть без тривалого лікування. Трапляється, що жінки вагітніють, навіть не знаючи про свій діагноз, але в такому випадку підвищується ризик викидня. СПКЯ обов’язково вимагає лікування, в іншому випадку, кількість кіст буде збільшуватися, що вкрай негативно позначається на загальному здоров’ї жінки.

Щоб підвищити шанси на зачаття і знизити ймовірність викидня, бажано звернутися за консультацією до репродуктолога. Після повного обстеження організму призначається відповідне лікування. Основною метою терапії є нормалізація гормонального фону.

Можливі напрямки лікування:

  1. Одним з варіантів лікування є прийом оральних контрацептивів, після скасування яких різко зростає шанс на вагітність.
  2. Високоефективною є стимуляція яєчників, але проводиться вона тільки під суворим наглядом лікаря.
  3. У крайніх випадках, коли різні схеми лікування не дали результатів, вдаються до методу штучного запліднення, коли використовуються донорські яйцеклітини. Після завершення протоколу стимуляції яєчників, успішної підсадки яйцеклітини, жінка здатна виносити дитину.

Ефективна нормалізація гормонального фону при СПКЯ

Одним з найбільш затребуваних препаратів, націлених на поліпшення роботи репродуктивної системи при полікістозі яєчників, є FertilOva. Препарат розроблений для підвищення шансу на успішне зачаття і виношування, внаслідок відновлення спонтанної овуляції.

Важливу роль у розвитку СПКЯ грає інсулінорезистентність і надлишкове вироблення чоловічих гормонів. Такий перекіс провокує негативні ефекти: підвищення чоловічих статевих гормонів, в свою чергу, запускає абдомінальне ожиріння та інсулінорезистентність, яка, стимулює додаткове вироблення інсуліну.

Численні дослідження довели, що важливу роль у зниженні рівня чоловічих гормонів, профілактиці та лікуванні СПКЯ грає міо-інозитол. Ця речовина є основним компонентом препарату FertilOva, доповненим фолієвою кислотою.

Міо-інозитол м’яко, але ефективно, знижує рівень цукру в крові, нормалізує роботу яєчників і метаболічні процеси у пацієнток з СПКЯ.

Прийом міо-інозитолу при полікістозі яєчників покращує гормональні показники, приводить в норму роботу яєчників. За даними різних досліджень, міо-інозитол покращує вироблення фолікулів, підвищує якість ембріонів і збільшує число овуляторних циклів при стимуляції яєчників.

Фолієва кислота стимулює ріст клітин, а також, збереження клітин ДНК, знижує ризик розвитку вад нервової трубки у плода. Приймати препарати з фолієвою кислотою рекомендується за 3 місяці до планованого зачаття.

Вчені компанії Babystart розробили препарат «ФертілОва» спеціально для жінок, які планують зачаття, в тому числі для пацієнток з СПКЯ. Також препарат рекомендується приймати при програмах допоміжних репродуктивних технологій.