Як скласти раціон для пари під час підготовки до вагітності?

27 June, 2022

Підготовка до вагітності — складний процес, що включає кілька етапів. Парі важливо приділяти увагу фізичному стану, стежити за психоемоційним станом, адже вони дуже тісно впливають на ефективність роботи репродуктивної системи. Важливу роль у підготовці організму, як чоловіка, так і жінки, до зачаття, грає раціональне харчування. Недостатньо просто ввести в раціон свіжі овочі та фрукти. Важливо розуміти, яких саме вітамінів, мінералів не вистачає організму для зачаття, сприятливого перебігу вагітності.

Цінні харчові продукти під час підготовки до вагітності

Крім того, що до раціону потрібно включати більше корисних продуктів, важливо відмовитися від шкідливих харчових звичок. Потрібно значно обмежити вживання фаст-фуду, жирних, гострих, копчених страв. Бажано вживати прості, домашні страви, з натуральними приправами.

Щоденний раціон складаємо з таких продуктів:

 • молочні продукти — підбираємо індивідуально, якщо організм погано засвоює молоко. Вибирайте кефір або ряжанку;
 • зелень та сезонні фрукти;
 • морепродукти, відварена риба;
 • бобові культури;
 • рослинні олії, переважно, звичайно ж, оливкова;
 • хліб із цільнозернового борошна;
 • нежирне м’ясо;
 • волоські горіхи.

Такий раціон, який ще часто називають середземноморською дієтою, оптимально підходить парам, які прагнуть зачати дитину.

Як скласти раціон для пари під час підготовки до вагітності?

Які вітаміни потрібні організму для підготовки до зачаття?

Йод важливий для правильної роботи щитовидної залози жінки, що впливає на виношування плода. Також йод благотворно впливає на розвиток розумових та фізичних здібностей майбутньої дитини. Недолік йоду може погано вплинути на формування нервової системи плода. Багато йоду міститься у морепродуктах, а також в інжирі.

Вітамін А також важливий у період планування вагітності, оскільки він потрібний для функціонування репродуктивної системи. Під час вагітності вітамін А використовується організмом на формування плаценти, кісток плода.

Важливо пам’ятати, що цей вітамін не може утворитися в організмі. Багато його в моркві, помідорах, рибі та риб’ячому жирі.

Фолієва кислота, мабуть, є ключовим елементом для пар, які запланували вагітність. Головна роль фолієвої кислоти (або вітаміну B9) — активна участь у створенні та підтримці життя нових клітин. Також вітамін B9 потрібний для таких процесів:

 • реплікація ДНК, вироблення еритроцитів та лейкоцитів;
 • вироблення РНК, що міститься у клітинному ядрі, бере активну участь у кодуванні генів;
 • забезпечує засвоєння протеїнів;
 • підтримує на стабільному рівні фертильність чоловіків та жінок;
 • активізує захисні сили організму.

Репрофолат для пари під час підготовки до вагітності

У процесі планування вагітності фолієва кислота є найважливішим елементом обох партнерів. Цей вітамін допомагає у розподілі клітин, важливих для зростання плода, створює умови для нормального розвитку нервової та серцево-судинної системи.

Важливо розуміти, що лише харчовими продукти складно заповнити нестачу фолієвої кислоти. До того ж у деяких жінок фолієва кислота не засвоюється з харчовими продуктами, що ставить під загрозу розвиток ембріона. Тому важливо приймати спеціальні вітамінні добавки. Одним із найбільш ефективних комплексів є ReproFolate, до складу якого входить фолієва кислота четвертого покоління. Такий вітамін за своєю структурою аналогічний фолієвій кислоті в активній формі, що повністю засвоюється навіть в організмі жінок, з нестачею ферменту MTHFR.