Як пов’язані імунітет та кандидоз?

7 January, 2022

Молочниця — народна назва захворювання на кандидоз, яке більшість жінок вважають безпечним. Насправді кандидоз є інфекційним захворюванням, яке може спровокувати серйозні наслідки, якщо вчасно його не лікувати. Однією з найпоширеніших причин розвитку кандидозу є знижений імунітет.

Механізм виникнення кандидозу

Спершу потрібно уточнити, що таке кандидоз — це ураження слизових тканин піхви грибками роду Candida. Ці грибки є одним із компонентів мікрофлори, постійно перебувають на слизовій оболонці. Але за наявності одного з факторів, що провокують, ці грибки починають розмножуватися безконтрольно.

У нормальному стані імунітет пригнічує зростання умовно-патогенних мікроорганізмів. Нещодавно перенесені хвороби, хімієтерапія, сезонний авітаміноз пригнічують імунну систему. Одним із факторів, що може призвести до зростання грибків Candida, є прийом антибіотиків. Річ у тому, що ці препарати знищують бактерії, що регулюють розмноження грибків.

Як пов'язані імунітет та кандидоз?

Чому кандидоз слід лікувати комплексно?

Гінекологи не рекомендують лікувати молочницю самостійно. При неправильному лікуванні це захворювання може призвести до ускладнень, серед яких безпліддя, погіршення загального стану, поширення інфекції на інші органи.

Небезпека цієї хвороби у тому, що кандидоз часто плутають з іншими захворюваннями: бактеріальний вагіноз, герпес, трихомоніаз. Тому, якщо ви виявили кілька таких симптомів, важливо якнайшвидше пройти обстеження у гінеколога:

  • почервоніння та набряк слизової оболонки піхви;
  • невеликі висипання;
  • ріжучий, пекучий біль;
  • свербіж в області піхви та статевих губ;
  • густі виділення із кислим запахом.

Важливо знати, що при кандидозі сирні виділення з’являються не завжди. Їх може зовсім не бути, можуть бути в невеликому обсязі. Але при цьому залишаються інші симптоми: почервоніння, свербіж, печіння.

При виявленні кандидозу лікування повинен пройти і статевий партнер, інакше відбувається повторне зараження при статевому контакті.

Щоб повністю позбавитися цієї хвороби і виключити ймовірні рецидиви, важливо зміцнити імунну систему. Також бажано переглянути спосіб життя, звернути увагу на основні фактори, що можуть спровокувати кандидоз.

Якщо раніше ви приймали антибіотики, бажано пропити курс пробіотиків, які відновлюють мікрофлору. Також варто обмежити вживання цукру та дріжджових продуктів, які також стають хорошим ґрунтом для розмноження грибків.

Рецидивуючий кандидоз — причина обстежуватися не тільки в імунолога, але й в ендокринолога. При підвищенні рівня глюкози у крові підвищується концентрація глікогену в епітелії, що запускає безконтрольний розвиток грибків. Тому важливо здати аналіз крові на глюкозу, пройти обстеження у профільного фахівця.

Однією з неочевидних причин кандидозу може бути неправильна гігієна — носіння синтетичної спідньої білизни, занадто часті підмивання, використання щоденних прокладок.

Імунітет та кандидоз

Комплексне лікування кандидозу

Підвищити ефективність терапії кандидозу, у жінок та чоловіків, допоможе препарат ReproCandid, який усуває прояви хвороби, посилює дію інших ліків.

Терапевтичний ефект препарату ReproCandid забезпечується такими механізмами:

  • зміцнення місцевого імунітету;
  • відновлення цілісності слизової оболонки;
  • пре- і пробіотики у складі відновлюють мікрофлору;
  • антигрибкова та протизапальна дія.

Виявіть турботу про себе, вчасно почніть зміцнення імунітету, щоб унеможливити рецидиви кандидозу.