Як поліпшити якість сперми за допомогою продуктів і вітамінів

26 February, 2021

Поточні знання не залишають сумнівів щодо впливу дієти на фертильність. Харчові переваги можуть знизити фертильність і не привести до вагітності. Дізнайтеся, що їсти, а що не їсти, щоб підтримувати фертильність.

Вчені і дослідники попереджають – загальна чоловіча фертильність погіршується. Численні наукові дослідження показують, що за останні 40 років якість чоловічої сперми знизилася на 60%. Таким чином, у сучасних українських чоловіків менше сперматозоїдів, а якість сперми нижча, що впливає на репродуктивну здатність пар. Безпліддя – глобальна проблема. Однак помітне зниження народжуваності особливо помітне в розвинених країнах. В Україні від безпліддя страждають 17% пар, з яких на чоловічий фактор припадає 56% випадків.

Що знижує якість сперми?

Причин зниження параметрів сперми багато. До них відносяться: генетичні фактори, супутні захворювання, несприятливі умови праці та забруднення навколишнього середовища. Цікаво, що аналіз результатів дослідження показує, що зниження показників сперми відбувається і у чоловіків без навантаження на здоров’я. Поточний стан знань не залишає сумнівів в тому, що однією з основних причин погіршення якості сперматозоїдів є спосіб життя, включаючи дієту і вправи.

Дієта і якість сперми

Найбільш важливими факторами, що визначають стан фертильності, є дієта і харчової статус. Таким чином, те, що ви їсте, значно впливає на якість вашої сперми. Не обманюйте себе, що дієта призначена тільки для жінок. Є продукти, які можуть збільшити кількість і якість чоловічих сперматозоїдів.

Дієта для чоловіків

Нижче в статті продукти, які вам слід додати у свій раціон, щоб поліпшити фертильність.

Бразильські горіхи і насіння гарбуза

Наукові дослідження показують, що підвищене споживання селену і цинку сприяє підвищенню рівня тестостерону, позитивно впливає на кількість і рухливість сперматозоїдів.

Атлантичний лосось, сардини і оселедець

Риба з високим вмістом омега-3 жирних кислот сприяє збільшенню кількості сперматозоїдів і поліпшенню параметрів сперматозоїдів.

Помідори

Помідори – багате джерело лікопіну. Дослідження показали, що споживання лікопіну пов’язане з поліпшенням морфології сперматозоїдів. Ви можете знайти його в сирих помідорах і в томатному соку, в’ялених помідорах і томатному пюре. Лікопін з томатних продуктів засвоюється нашим організмом у 2,5 рази краще, ніж із сирих томатів. Однак уникайте кетчупу. У 100 грамах кетчупу може бути до 7 чайних ложок цукру – це занадто багато!

Апельсини

Апельсини – справжня вітамінна бомба і цінне джерело вітаміну С. Дослідження показали, що цитрусові, що містять вітамін С, покращують рухливість і кількість сперматозоїдів. Інші продукти, що містять вітамін С, включають петрушку, червоний перець і смородину.

Темно-зелені овочі

Шпинат, салат, спаржа і броколі є джерелами фолієвої кислоти. Дослідження показали, що у чоловіків, в раціоні яких було багато зелених овочів, був вищий рівень сперматозоїдів і найкраща рухливість.

Вода

Для чоловіків рекомендована кількість води – 2,5 літра в день. Зневоднення може знизити якість і обсяг сперми.

Здорова дієта значно впливає на загальну кількість сперматозоїдів і кількість рухливих сперматозоїдів. Однак слід звернути увагу на те, що їжа може містити забруднюючі речовини: важкі метали, пестициди, які негативно впливають на параметри сперми. Тому важливо доповнювати раціон продуктами, багатими антиоксидантами, або їх добавками, які ефективно запобігають чоловічому безпліддю. Не зайвим буде прийом препарату ФертілМен® Плюс, що розроблений спеціально для чоловіків у яких є проблеми з якістю сперматозоїдів. Це комплекс вітамінів, мінералів і амінокислот, що сприяють відновленню репродуктивної функції.