Як покращити показники спермограми?

20 June, 2022

Статистика центрів репродуктології говорить: 20% пар, які намагаються зачати дитину, не можуть досягти цієї мети через погану якість сперми. Причин цього може бути багато: дуже низька концентрація сперматозоїдів, генетичні збої, погана активність статевих клітин. Всі ці фактори негативно впливають на шанс зачати дитину. До того ж на вироблення якісної сперми погано впливає довкілля: стрес, втома, неякісний сон.

Від яких компонентів залежить якість сперми?

Щоб визначити якісні характеристики насіннєвої рідини обов’язково призначається спермограма. Цей аналіз дозволяє визначити, які з компонентів потребують поліпшення, а також підібрати необхідні способи корекції базових показників спермограми.

Основні компоненти сперми — це секрет яєчок і придатків, також до неї входять секрет насіннєвих бульбашок та передміхурової залози. Склад сперми дуже багатий: у ній містяться магній, кальцій, цинк, багато вітамінів С, В12. Хоча в спермі багато кислот, середовище у неї лужне.

Як покращити показники спермограми?

Найпростіші способи покращити якість насіннєвої рідини

Перше, з чого треба розпочинати підготовку до зачаття, — збалансований раціон. Причому правильно харчуватися важливо і чоловікові, і жінці.

Якщо людина вживає досить здорову їжу, в організмі прискорюються всі процеси, зокрема, покращується сперматогенез. Ключові вітаміни для майбутнього батька — В9, С, Е, адже саме вони впливають на кількість та активність сперматозоїдів.

Фолієва кислота — також незамінний компонент, оскільки вона захищає ДНК сперматозоїдів від пошкодження. Якщо в організмі чоловіка недостатньо фолієвої кислоти, спермограма покаже багато нежиттєздатних сперміїв, виявить мутації їхньої голівки та хвоста.

При нестачі аскорбінової кислоти знижується концентрація сперміїв, отже, шанси на успішне зачаття значно знижуються.

Не менш важливим компонентом є антиоксидант Вітамін Е, який створює надійний захист статевих клітин від негативного впливу зовнішніх факторів. Завдяки вітаміну Е підтримується рухливість сперміїв.

Важливі продукти, які важливо включити до раціону майбутнього батька:

  • свіжі фрукти та овочі;
  • нежирна яловичина;
  • горіхи;
  • морепродукти;
  • біле м’ясо;

Цінність фізичної активності

Регулярні заняття спортом корисні всім, але особливо важливі вони під час підготовки до зачаття. Важливо правильно підібрати рівень навантаження, який підходить саме вам: чи це кардіо тренування в залі, пробіжка або катання на роликах, вирішувати тільки вам. Головне, щоб заняття забезпечували не лише навантаження на організм, а й приносили задоволення.

Якщо ваш робочий день проходить перед комп’ютером, знизити негативні наслідки сидячого способу життя можна легко. Для цього відмовитися від ліфта (ходити сходами), протягом дня робити розминки, увечері виходити на піші прогулянки. Вихідні дні ви можете присвятити фізичній активності хоча б пару годин виділити для активної пробіжки або походу в зал.

ФертілМен Плюс - для гарної спермограми

Вітамінна підтримка

Важливо розуміти, що тільки харчовими продуктами складно заповнити дефіцит вітамінів і мінералів, необхідних для підтримки якості сперми. Тому так важливо правильно підібрати препарат, який допоможе у підготовці до зачаття.

Одним з найкращих у сегменті вітамінних препаратів для чоловіків є «ФертілМен Плюс», від британської компанії babystart. До складу препарату входять компоненти, що значно покращують фертильність, відновлюють репродуктивну функцію чоловіка. Серед основних інгредієнтів: L-карнітин, L-аргінін, селен, цинк, фолієва кислота, вітаміни групи B, аскорбінова кислота, Коензим Q10.

Прийом препарату збільшує обсяг сперми, збільшує концентрацію активних сперматозоїдів, захищає спермії від утворення патологій.