Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Як нормалізувати фолатний обмін?

    26 Вересня, 2022

    Фолатний цикл — це складний процес, який контролюють ферменти та коензими. Для повного виконання циклу необхідні похідні фолієвої кислоти та вітаміни групи B. При порушеннях певних етапів фолатного обміну знижується активність ферментів, різко зростає кількість гомоцистеїну. Це, своєю чергою, порушує процеси модифікації молекул ДНК у клітинах.

    За які функції відповідають гени фолатного циклу?

    Гени фолатного обміну беруть активну участь у всьому циклі відновлення фолатів (вітамінів В9 і В12). Основна мета такої реакції — одержати з фолатів метильні групи, зменшити кількість гомоцистеїну.

    Важливі функції, на які впливають етапи фолатного обміну:

    • метаболічні процеси білків, жирів та вуглеводів;
    • формування нервової тканини плода;
    • синтезування нових клітин ДНК та РНК, які потрібні для відновлення клітин;
    • уповільнення зростання холестерину; поліпшення роботи печінки;
    • вироблення червоних кров’яних тілець;
    • зниження ризику онкологічних захворювань жіночої репродуктивної системи

    Як нормалізувати фолатний обмін?

    Варто пам’ятати, що при підвищеному рівні гомоцистеїну можуть виникати пошкодження судин та нейронів. Також високий вміст гомоцистеїну може спричинити атеросклероз, тромбози, анемію.

    Крім того, підвищений рівень гомоцистеїну є фактором ризику під час планування вагітності. Надмірні концентрації гомоцистеїну можуть провокувати відшарування плаценти, розвиток діабету, передчасні пологи.

    Серед причин порушення фолатного обміну називають: генетичні ушкодження ферментів, нестача фолієвої кислоти та вітамінної групи В6 та В12.

    Як нормалізувати фолатний обмін?

    Існує кілька способів відновлення порушених етапів фолатного циклу:

    • збільшення у раціоні продуктів, багатих фолатами (бобові, яйця, спаржа, зелені листові овочі, буряк);
    • прийом добавок із вмістом фолатів;
    • прийом фолієвої кислоти.

    Для комплексного відновлення фолатного циклу велику цінність має препарат ReproFolate. Це фолієва кислота в інноваційній формі та спеціально розробленому дозуванні. Препарат розроблений спеціально для жінок, які планують довгоочікуване зачаття. ReproFolate можна розпочинати в період планування зачаття та до закінчення третього місяця вагітності.

    Прийом інноваційної форми фолієвої кислоти значно зменшує ризик передчасних пологів на ранніх термінах. Також фолієва кислота знижує ризики уроджених дефектів нервової трубки.

    При виконанні фолатного циклу фолати розщеплюються до ферменту 5-MTHF, який є активною формою вітаміну B9. Саме від цього ферменту залежить виконання базових процесів обробки ДНК у клітинах.

    Навіть якщо жінка споживає достатньо листових овочів та інших продуктів з високим вмістом фолатів, це не завжди допомагає налагодити фолатний обмін. У поодиноких випадках, при нестачі в організмі ферменту MTHFR, фолієва кислота просто не може розщепитися до стану активної форми, 5-MTHF.

    Саме нездатність організму засвоювати активні форми фолієвої кислоти, може поставити під загрозу планування вагітності та виношування малюка.

    Для нормалізації фолатного обміну

    Інноваційна форма фолієвої кислоти четвертого покоління, 5-MTHF, повністю засвоюється в організмі, використовується клітинами без допоміжних метаболічних процесів.

    Прийом препарату ReproFolate суттєво підвищує шанси завагітніти, у тому числі і при застосуванні репродуктивних технологій. Препарат, що містить активну форму фолієвої кислоти, також рекомендований у комплексній терапії чоловічої та жіночої безплідності.