Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Як лікувати та запобігти дисбактеріозу урогенітального тракту?

    4 Липня, 2022

    Під загальною назвою урогенітальний тракт мається на увазі піхва, шийка матки та отвір уретри. Анатомічні особливості будови урогенітального тракту (близьке розташування до сечівника) є одним з факторів частих інфекцій, запалень, які виникають у піхві та отворі уретри. Одним із найбільш поширених є дисбактеріоз, що характеризується гострими і неприємними симптомами.

    Причини виникнення дисбактеріозу урогенітального тракту

    Це захворювання, яке ще називають дисбіоз, часто плутають із хворобами, які передаються статевим шляхом. Клінічний діагноз досвідчений гінеколог може поставити лише на підставі результату мазка, який виконується у зовнішньому отворі уретри, піхві.

    Що ж таке — дисбактеріоз урогенітального тракту? Відповідь на питання криється в самій назві захворювання: це порушення мікрофлори, тобто кількості корисних та патогенних бактерій. Піхву у звичайному стані населяють корисні біфідобактерії, але є також і поодинокі гарднерели, грибки кандиду. При порушенні мікрофлори ці бактерії починають швидко розмножуватися, пригнічуючи зростання корисних мікроорганізмів. У результаті розвивається кандидоз або гарднерельоз (залежно від виду бактерій, які швидко розмножуються).

    Як лікувати та запобігти дисбактеріозу урогенітального тракту?

    При зміні мікрофлори можуть виявлятися інші мікроорганізми:

    • пептококи,
    • бактероїди,
    • мікоплазми.

    Патогенні бактерії виділяють органічні кислоти, які мають виражений токсичний вплив на клітини, що призводить до руйнування епітелію. Це проявляється почервонінням слизової оболонки, свербінням, рясними виділеннями з неприємним запахом.

    Важливо розуміти: якщо до дисбактеріозу не приєдналися інфекції, що передаються статевим шляхом, лікувати це захворювання антибіотиками не потрібно. Основний спосіб лікування — повернення мікрофлори до норми. Якщо гінеколог призначає список антибіотиків при дисбіозі піхви, варто сходити на консультацію до іншого фахівця.

    Дисбактеріоз урогенітального тракту передує складнішому захворюванню, бактеріальному вагінозу. Це захворювання, для якого характерне різке зниження або повне зникнення біфідо- та лактобактерій.

    Паралельно відновленню мікрофлори піхви важливо пройти повне обстеження організму, щоб визначити причину цього явища. При виявленні супутніх інфекцій слід пройти відповідне лікування.

    Репробіотик при дисбактеріозі урогенітального тракту

     

    Лікування та профілактика дисбактеріозу урогенітального тракту

    Корекція харчування допоможе знизити кількість випадків дисбіозу піхви. Бажано обмежити вживання солодкого, ввести до раціону більше кисломолочних продуктів, їжі, багатої клітковиною. Дисбактеріоз кишечника також може стати відправною точкою для дисбіозу піхви, тому стану ШКТ також потрібно приділяти увагу.

    Високу ефективність показав препарат ReproBiotic, який допомагає збільшити кількість корисних лактобактерій. У складі препарату міститься унікальна комбінація лактобацил та біфідобактерій. Після проходження кишківника вони зберігають активність і заселяють урогенітальний тракт, де починають виробляти молочну кислоту, перекис водню, які пригнічують розвиток патогенних мікроорганізмів.

    Препарат ReproBiotic ефективний при дисбактеріозі урогенітального тракту, запаленнях статевої сфери. Прийом пробіотика є актуальним під час лікування статевих інфекцій антибіотиками, кортикостероїдами.