Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Гормональна контрацепція – за і проти

    21 Грудня, 2020

    Гормональна контрацепція – один з найпопулярніших і найефективніших методів запобігання вагітності. У нього багато достоїнств і недоліків. Гормональна контрацепція – це не вирішення для всіх. Що про це варто знати?

    Як працює гормональна контрацепція?

    Гормональна контрацепція – це один з методів контрацепції, в якому використовуються протизаплідні засоби, що містять синтетичні статеві гормони. Вони, хоча і виробляються штучно, схожі на натуральні гормони – мають однакову структуру і дію.

    В гормональній контрацепції використовуються дві групи гормонів: прогестагени та естрогени. Більшість препаратів містять обидва гормони (комбіновані протизаплідні засоби), тоді як інші містять тільки гормон прогестерон (однокомпонентні протизаплідні засоби).

    Прогестагени відповідальні за кілька механізмів, таких як: придушення овуляції, згущення слизу в жіночих статевих шляхах, зміни слизової оболонки матки, що перешкоджають імплантації. Естрогени пригнічують овуляцію і підсилюють дію прогестагенів.

    Гормональні методи контрацепції

    Існує кілька методів гормональної контрацепції, тому кожна жінка, яка вирішила нею скористатися, може знайти щось з урахуванням її потреб і очікувань. Це:

    • протизаплідні таблетки, комбіновані і однокомпонентні таблетки (так звані мінітаблетки, які можуть приймати жінки-годувальниці);
    • внутрішньоматкові спіралі, що вивільняють гормон, імплантати та протизаплідні пластирі, вагінальні кільця, гормональні ін’єкції.

    Завдяки безлічі рішень цього методу контрацепції гормони доставляються в організм жінки різними шляхами: через травну систему (протизаплідні таблетки), через слизову оболонку піхви, матки і шийки матки (протизаплідний вагінальне кільце, внутрішньоматкові засоби, що вивільняють гормон), а також через шкіру (пластирі, контрацептиви, гормональні ін’єкції та імплантати).

    Переваги гормональної контрацепції

    Гормональна контрацепція має багато переваг. Безсумнівно, це дуже ефективно. Жінки також цінують регулювання менструального циклу і зменшення рясності менструації, а також усунення або пом’якшення симптомів, пов’язаних з передменструальним синдромом. Протизаплідні засоби ще більше збільшують мінеральну щільність кісток, а також запобігають анемії.

    Інші переваги використання гормональної контрацепції є зниженням ризику: позаматкової вагітності, кіст яєчників, раку яєчників, раку ендометрія і тазового запалення.

    До переваг гормональної контрацепції з упевненістю можна віднести прийом жінкою, яка бажає завагітніти, протягом 2-3 місяців протизаплідних таблеток. Тут ви скажете, що щось не зрозуміло. Протизаплідні таблетки захищають же ж від вагітності? Річ у тому, що багато гінекологів прописують гормональну терапію на кілька місяців жінкам, що не можуть завагітніти довгий час. Мета – дати яєчникам відпочити. При прийомі протизаплідних препаратів не відбувається овуляції, яєчники не функціонують. Після скасування працюють з новими силами і багато жінок вагітніють. Як альтернатива прийому протизаплідних – прийом препаратів, які поліпшують жіночу фертильність. Наприклад, FertilWoman® Plus. Це вітамінно-мінеральний комплекс розроблений британськими фахівцями спеціально для жінок, що планують вагітність.

    Недоліки гормональної контрацепції

    Забезпечення організму штучними гормонами пов’язане з почуттям безпеки і психологічного комфорту, високою ефективністю в запобіганні вагітності, а також з побічними ефектами. Оскільки протизаплідні засоби впливають не тільки на гормональний фон жінки, а й на весь організм, спектр побічних ефектів впливає не тільки на статеву систему, а й на всю систему.

    У жінок, які використовують гормональні протизаплідні засоби, можуть виникати кровотечі і кров’янисті виділення між менструаціями, себорея і прищі, мігрені, нудота і здуття живота, підвищення артеріального тиску, збільшення ваги, болі в грудях, зниження лібідо, погіршення настрою.

    Ось чому гормональні протизаплідні засоби зручні в застосуванні і ефективні в застосуванні, але підходять не кожній жінці. Не всі добре це переносять, хоча буває, що побічні ефекти, що посилилися на початку використання гормональної контрацепції, зникають через кілька циклів. Організм кожної жінки реагує по-різному тому приймаючи рішення про постачання організму синтетичними гормонами, потрібно перебувати під постійним наглядом гінеколога.