Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)
Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)

  Гарднерельоз — симптоми, причини та лікування

  4 February, 2022

  Гарднерельоз є одним із небагатьох гінекологічних захворювань, які не передаються статевим шляхом. Попри це, хвороба вимагає уваги, лікування, а часто корекції способу життя.

  Причини виникнення гарднерельозу

  У мікрофлорі піхви живуть багато бактерій, у тому числі і Gardnerella vaginalis, у незначних кількостях. При порушенні мікрофлори, порушенні кислотності кількість цих бактерій стрімко збільшується, розвивається характерна клінічна картина. Основні симптоми цього захворювання:

  • неприємний характерний рибний запах із піхви;
  • рясні виділення;
  • сильне свербіння і відчуття печіння слизової оболонки геніталій;
  • почервоніння слизової оболонки піхви, шийки матки.

  Гарднереллез — симптоми, причини та лікування

   

  Часто жінки лякаються появи таких рясних виділень, оскільки пов’язують гарднерельоз із безладними статевими зв’язками або незахищеним сексом. Однак це лише частина факторів, які можуть спровокувати порушення мікрофлори. Основними тригерами, які запускають зростання гарднерел є:

  • неправильна інтимна гігієна (часті підмивання, спринцювання);
  • носіння синтетичної спідньої білизни;
  • використання ароматизованих прокладок;
  • недостатнє харчування;
  • знижений імунітет;
  • вплив сильного стресу чи хронічний стрес;
  • фізична чи емоційна перевтома.

  Серед внутрішніх чинників, які можуть викликати гарднерельоз, є ендокринні розлади. Також порушення мікрофлори може виникати і на фоні хронічних гінекологічних захворювань.

  Для встановлення правильного діагнозу необхідне проведення лабораторного аналізу.

  Лікування гарднерельозу

  Щоб позбутися надлишку патогенних мікроорганізмів, терапія проводиться у два етапи. Важливо: при виявленні гарднерельозу лікують лише жінку, оскільки ця хвороба не передається статевим шляхом. Якщо на тлі гарднерельозу виявляється інша інфекція, лікування необхідно пройти і чоловікові.

  На першому етапі проводиться лікування антибіотиками, які можуть бути призначені у форматі таблеток, розчинів або свічок. Мета такої терапії — знизити кількість умовно-патогенних мікроорганізмів. Лікарська форма та схема лікування залежать від особливостей хвороби конкретної пацієнтки.

  Другий етап терапії — заселення мікрофлори корисними бактеріями. Це можливо за допомогою спеціальної дієти, препаратів молочнокислих бактерій.

  Не менш важливим кроком у терапії хвороби є відновлення імунітету. Для цього необхідно частіше бувати на свіжому повітрі, займатися фізичною активністю, додати до раціону більше свіжих овочів та фруктів.

  ReproBiotic при вагінальному дисбіозі

  Ефективний препарат для лікування гарднерельозу

  ReproBiotic — комплекс, у складі якого містяться шість видів молочнокислих бактерій. Вони відповідають за нормалізацію мікрофлори слизової оболонки піхви.

  Прийом пробіотика збільшує кількість лактобактерій, відновлює природне кисле середовище, підвищує стійкість слизової оболонки до подальшого впливу патогенних мікроорганізмів. Прийом ReproBiotic усуває прояви вагінального дисбіозу, такі як печіння, свербіж у промежині, виділення з рибним запахом.

  У пробіотиці містяться тільки живі та активні бактерії, які при потраплянні в організм здатні ділитися і розмножуватися. У результаті молочнокислі бактерії виробляють колонії, які допомагають відновити нормальну мікрофлору піхви.

  Завдяки ReproBiotic можна не тільки вилікувати гарднерельоз, а й зменшити ризик виникнення вагінального дисбіозу в майбутньому.