Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Етапи розвитку дитини від зачаття до народження

    3 Січня, 2022

    Як тільки сталося запліднення беруть початок різні стадії розвитку. Яйцеклітина перетворюється на бластоцисту, потім на ембріон, а потім на плід.

    • Запліднення.
    • Розвиток бластоцисти. Десь на 5-6 день після запліднення до матки прикріплюється бластоциста. Після завершення цього процесу внутрішні клітини перероджуються на ембріон, а зовнішні проростаючи через оболонку матки стають плацентою.
    • Розвиток ембріона. На цьому етапі утворюються внутрішні органи та структури тіла. Після чого починає розвиватися головний та спинний мозок (нервова трубка). З 16 дня розпочнеться розвиток серця.
    • Розвиток плаценти та плоду. Після 8 тижня з моменту запліднення ембріон вже називають плодом. Вже сформовані органи, що продовжують розвиватися та зростати.

    Деякі новонароджені народжуються з відкритою спиною (ущелина хребта). Основним фактором ризику цієї вади розвитку є дефіцит фолієвої кислоти у майбутньої матері.

    Ущелина хребта (відкрита спина) — це вроджений дефект хребта і спинного мозку різного ступеня серйозності.

    У ембріона хребет та спинний мозок беруть розвиток із так званої нервової трубки. Таким чином, ущелина хребта — це відхилення нервової трубки. Після вад серця вони є другими за поширеністю вродженими вадами розвитку.

    Додавши до раціону потрібну дозу фолієвої кислоти під час планування зачаття та у першому триместрі вагітності, жінки можуть суттєво зменшити ризик відкритої спини у майбутньої дитини.

    Фолієва кислота для розвитку дитини

    Дефект ущелини хребта: можливі причини

    Які саме причини ущелини хребта остаточно не з’ясовано. Здається, що відкрита спина у малюка може бути обумовлена як спадковими факторами, так і факторами довкілля.

    Не викликає сумнівів, що ущелина хребта розвивається, якщо нервова трубка у зародка не закривається належним чином протягом третього та на четвертому тижні вагітності.

    Нервова трубка — це формування центральної нервової системи на самому початку: головного, спинного мозку, кісток, м’язів та сполучної тканини. Вона формується шляхом злиття парних нервових опуклостей, які утворюються з обох боків нервової борозни приблизно на 18-й день вагітності та закриваються між 22-м та 28-м днем вагітності.

    Залежно від того, в якому відділі нервової трубки виникає порушення оклюзії, це має різні наслідки для дитини.

    Спинний мозок та хребет розвиваються з нижнього відділу нервової трубки. Обструкція у цій галузі викликає у дитини ущелину хребта.

    Мозок та верх черепа розвиваються з верхнього відділу нервової трубки. Обструкція у цій галузі призводить до аненцефалії. Це означає, що мозок і череп у малюка можуть бути відсутні повністю або частково.

    Які фактори ризику цієї недуги?

    Насамперед це недостатня кількість вітаміну B, так званої фолієвої кислоти.

    У жінок із захворюванням епілепсії, які приймають протиепілептичні лікарські препарати під час вагітності, вищі ризики цієї патології у дитини. Наявність цукрового діабету також може грати роль у розвитку цієї недуги.

    Фолієва кислота при плануванні вагітності

    Профілактика

    Цій ваді неможливо запобігти на 100 відсотків. Проте, якщо ви вагітні або плануєте завагітніти, ви можете значно знизити ризик таких вад розвитку дитини, приймаючи вітамін B фолієву кислоту. Рекомендується 400 мікрограмів фолієвої кислоти на день — на додачу до дієти, що багата на фолієву кислоту.

    Пропонуємо звернути увагу на інноваційну фолієву кислоту — ReproFolat розроблену британськими фахівцями. Препарат можуть вживати жінки на стадії планування вагітності або на ранніх термінах. Фолієва кислота з РепроФолату миттєво використовується організмом, без метаболізму. Якщо можливо, почніть прийом фолієвої кислоти як мінімум за 4 тижні до зачаття і продовжуйте протягом першого триместру вагітності.