Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)
Пн-Пт 9:00 - 18:00
Cб 12:00 - 14:00
(обробка замовлень)

    Дієта при синдромі полікістозних яєчників

    13 Травня, 2020

    Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) є найбільш поширеним ендокринним розладом у жінок з дітородним потенціалом. В цей час ця недуга зачіпає майже 20% жінок, і рівень захворюваності все збільшується. Захворювання характеризується морфологією полікістозних яєчників і порушеннями овуляції. Часто саме зміна довжини циклу або нерегулярність менструації жінки дають підставу лікарю поставити діагноз.

    Причини та можливі ускладнення

    Явні причини СПКЯ невідомі. Проте, близько 50 відсотків жінок, які страждають цим захворюванням, мають надлишкову вагу або ожиріння через резистентність до інсуліну. Тому можна припустити, що СПКЯ побічно пов’язана з дієтою. Інші симптоми включають прищі, надмірний ріст волосся (гірсутизм), осередкову алопецію, безпліддя або викидень. Невилікуваний СПКЯ може бути дуже небезпечним в майбутньому і привести до:

    • хвороби серця
    • раку ендометрія
    • гіперпролактинемії, тобто підвищені рівні пролактину
    • діабету
    • серцево-судинних захворювань.

    Лікування СПКЯ

    Це перш за все гінекологічний контроль, що полягає в зниженні концентрації андрогенних гормонів в крові. Також необхідний належний дієтичний контроль.

    Як дієта впливає на синдром полікістозних яєчників?

    Повідомляється, що жінки, які борються з СПКЯ, частіше мають високий рівень інсуліну. А інсулін – це не що інше, як гормон, що виробляється підшлунковою залозою, який допомагає клітинам в процесі складних змін перетворювати цукор (глюкозу) в енергію. У разі дієти, багатої простими цукрами, організм неодноразово піддається швидкому збільшенню рівня глюкози в крові та спалахам інсуліну, що з часом може призвести до того, що клітини стануть стійкі до інсуліну.

    Це буде означати підвищення рівня глюкози, потім інсуліну і відсутність клітинної відповіді на цей процес. Організм буде продовжувати виробляти інсулін, думаючи, що він занадто низький по відношенню до кількості глюкози, що метаболізується. Цей постійно високий рівень інсуліну сприяє відкладенню жиру, що, своєю чергою, викликає додатковий синтез чоловічих гормонів яєчниками. Резистентність до інсуліну ускладнює втрату ваги, тому лікування СПКЯ є громіздким і часто неефективним без адекватної нутритивної підтримки. Правильна дієта при СПКЯ також може допомогти регулювати гормональний баланс.

    А такий комплекс, як FertilОva™ plus – комплекс міо-інозитола і D-хіро-інозитола з додаванням фолієвої кислоти здатний відновити фертильність при СПКЯ і коригувати метаболічні порушення. Придбати продукт можна в компанії babystart. З 17 березня і до кінця карантину всі товари babystart відправляє кур’єрськими службами абсолютно безкоштовно.

    Які продукти повинні бути включені в вашу дієту?

    Продукти з високим вмістом клітковини.

    Продукти, які є джерелом пісного білка.

    Їжа з високим вмістом клітковини може допомогти боротися з інсулінорезистентністю, сповільнюючи зростання цукру в крові. Продукти, які сприяють цьому, включають:

    • овочі (капуста, така як броколі, цвітна капуста і брюссельська капуста, перець, квасоля, чечевиця, солодка картопля, гарбуз);
    • горіхи, серед них і мигдаль;
    • свіжі фрукти (ягоди, полуниця, яблука) і сушені (журавлина, сливи);
    • цільні зерна (пластівці, макарони, рис).

    Білок забезпечує ситість і правильну регенерацію. Кращі джерела білка включають білу курку, індичку і рибу. Риба також є хорошим джерелом омега-3 жирних кислот, завдяки яким знижується рівень холестерину і пригнічується запалення. Джерела білка в раціоні можуть включати свинячу вирізку, нежирні молочні продукти, кіноа і бобові.

    Харчові продукти, які допомагають зменшити запалення, також можуть бути корисні. До них відносяться:

    • мигдаль і волоські горіхи;
    • оливкова олія, лляна олія;
    • фрукти, такі як чорниця і полуниця;
    • жирна риба, багата омега-3 жирними кислотами, така як лосось і палтус;
    • спеції, такі як куркума, кориця, гвоздика і кайенский перець.

    Дієта повинна повністю виключити рафіновані вуглеводи, такі як білий хліб, тістечка та кондитерські вироби. В іншому випадку інсулінорезистентність і, отже, втрату ваги буде важче або навіть неможливо контролювати.