Чому у вагітних ночами бувають судоми і чи варто про це турбуватися?

18 Март, 2020

Вагітність-природне для жінки стан. Однак її організм в цей час схильний до підвищених навантажень, чому іноді з’являються різні нездужання. До них відносяться і судоми в ногах, що турбують майбутню матір, як правило, під час нічного сну. Чому вони виникають і чи варто бити тривогу, давайте розберемося в цій статті.

Характер судом в ногах у вагітних

Судома-різкий і болючий спазм м’язи (або серія скорочень). вона приходить раптово і не залежить від волі людини. З цим явищем хоч одного разу в житті стикався кожен, але особливо часто судоми відчувають вагітні жінки. Ногу зводить ночами, зазвичай в литкового м’яза. Передвіщати спазм може відчуття тяжкості або розпирання в нозі.

При цьому виникає біль, характер якої можна назвати ниючим. Локалізація судоми – в місці найбільшої жорсткості м’язи. Триває вона недовго – як правило, не більше двох хвилин, але жінка відчуває при цьому досить значний дискомфорт. Після випробуваної болю вона часто не може заснути.< / p>

чому виникають м’язові скорочення< / h3>

При вагітності виникненню судом ніг ночами може посприяти цілий ряд факторів:

 • Уповільнення кровообігу в нічний час.
 • Накопичення за день в м’язах молочної кислоти, яка провокує судоми в литках при їх розслабленні.
 • Зниження гемоглобіну. Коли в організмі мало червоних кров’яних тілець, м’язові волокна не отримують достатньо кисню, і, крім судом, вагітна жінка часто відчуває напади слабкості і запаморочення.
 • Підвищене навантаження на нижні кінцівки, що нерідко відзначається на пізніх термінах. Проблему посилює носіння тісного, незручного одягу і взуття на підборах, тривале перебування на ногах в силу професії.
 • Недостатнє надходження рідини в організм. Це буває не тільки тому, що жінка мало п’є води. Привести до зневоднення може перегрівання на сонці, вживання кави, алкоголю і нікотину. В результаті токсини осідають в м’язах і можуть викликати їх мимовільні скорочення.
 • Надмірне здавлення нижньої порожнистої вени зростаючою маткою, яке відбувається, якщо майбутня мама часто спить на спині. М’язи ніг страждають при цьому від кисневого голодування, на яке реагують багаторазовими судомами.
 • Дефіцит важливих вітамінів і мікроелементів, перш за все, калію, кальцію і магнію, вітаміну В6. Вагітна жінка при цьому має супутню симптоматику-ламкість нігтів, випадання волосся, карієс зубів, проблеми зі стільцем, хронічну втому і депресію.< / li>
 • Варикозна хвороба вен. Це, на жаль, нерідкий супутник вагітності. Нерідко захворювання вперше проявляє себе або загострюється саме в період виношування дитини. Судоми в литкових м’язах при цьому бувають викликані порушеннями кровообігу.< / li>
 • Перепади рівня цукру в крові. Якщо жінка нерегулярно харчується, притому їсть рідко і великими порціями, то концентрація глюкози в крові буде постійно різко змінюватися, що загрожує судомами.

У яких випадках потрібно негайно звернутися до лікаря

Найчастіше судоми ніг у вагітних-звичайне явище і не означають ніякої патології. Однак бувають випадки, коли вони свідчать про серйозні порушення здоров’я, таких як:

 • Еклампсія. Це найважча форма токсикозу вагітності пізніх термінів. Вона виражається небезпечним підвищенням тиску, що загрожує життю і матері, і плоду. Судоми при еклампсії супроводжуються онімінням ніг і вираженими їх набряками. При такому стані жінка потребує невідкладної медичної допомоги.
 • Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок. Недостатність кровообігу і судоми виникають через закупорки згустком крові великих судин.
 • серйозна вітамінна недостатність. При цьому м’язові скорочення з’являються не тільки в ногах, але і в інших частинах тіла, в тому числі в області живота. А це вже може привести до переривання вагітності або передчасних пологів. Тому сильні і часті судоми – привід для звернення до лікаря.

Судоми в ногах досить часто бувають у вагітних, оскільки до них привертає безліч факторів. Про них потрібно обов’язково розповісти своєму лікарю, щоб він при необхідності вчасно призначив потрібне лікування.