Чим харчуватися чоловікові, щоби підвищити фертильність?

8 Листопада, 2022

Не кожна сучасна сім’я може мати дітей. Цьому перешкоджають проблеми із зачаттям. Вони виникають на тлі погіршення здоров’я як жінок, так і чоловіків. Фертильність при цьому також знижується. Для її покращення рекомендується підбирати збалансований раціон.

Що потрібно враховувати, формуючи раціон чоловіка для підвищення фертильності?

Раціональне харчування може допомогти нормалізувати продукування сперматозоїдів та покращити якість сперми. Адже коштом їх можна поповнити запаси організму поживними речовинами, такими як вітаміни, мінерали, мікроелементи.

Від яких продуктів слід відмовитись?

Щоб мінімізувати негативний вплив на статеві клітини, бажано виключити з раціону майбутнього батька такі продукти:

 • алкоголь, газована вода та кофеїн;
 • м’ясо після ґрунтовної переробки;
 • смажені страви, жирне коров’яче молоко.

Чим харчуватися чоловікові, щоби підвищити фертильність?

Які продукти потрібні для чоловіків?

Лікарі рекомендують включити до раціону чоловіків для підвищення фертильності продукти, які допоможуть нормалізувати метаболізм та здійснювати антиоксидантну дію. Вони повинні бути багатими на вітаміни та мікроелементи. Також продукти мають бути максимально свіжими, без термічної обробки. До них насамперед належать:

 • Помідори. У них міститься лікопін, що має потужний антиоксидантний ефект. В результаті покращується будова сперматозоїдів, їх активність та здатність виживати в агресивному середовищі.
 • Насіння та горіхи. Особливо ефективними у плані підвищення чоловічої сили вважаються фісташки, волоський горіх та кеш’ю. У них міститься велика кількість Омега-3, що необхідна для покращення будови сперматозоїдів.
 • Часник або цибуля. Вони багаті на фітонциди та мінерали, необхідні для підвищення імунітету. Аліцин, що міститься в часнику, нормалізує кровообіг у капілярах, що покривають яєчка. Селен покращує статеву функцію та захищеність сперми.
 • Сочевиця та інші бобові. Цінність цих продуктів для поліпшення чоловічої фертильності обумовлена наявністю великої кількості фолатів і вітамінів групи B. Вони забезпечують захист нервових клітин плода від ушкоджень.
 • Різноманітні ягоди, гранат, банани та ананаси, морква, інші овочі жовтого та оранжевого кольору, рослинні олії, зелені овочі, спаржа, яйця, шоколад, страви, багаті на цинк. Всі ці продукти для підвищення чоловічої фертильності вважаються одними з найефективніших.

Для підвищення фертильності чоловіків

Лікувально-профілактичні засоби для покращення чоловічої фертильності

Рівень чоловічої фертильності слід підвищувати, використовуючи найефективніші методи. Якщо чоловік страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту, то харчові продукти в його організмі засвоюватимуться лише частково. Тому рекомендується використовувати профілактичні засоби, такі як:

 • FertilMan Plus. Це ефективний вітамінно-мінеральний комплекс, що сприяє покращенню якості сперми та підвищенню фертильності.
 • PROfertil. Комплекс вітамінів для покращення репродуктивної здатності у чоловіків, що містить коензим Q10, L-карнітин, вітамін Е, цинк, селен та фолієву кислоту.
 • Novofertil. Збалансована формула вітамінів, мінералів та мікроелементів для підвищення концентрації сперми, обсягу еякуляту, кількості сперматозоїдів із нормальною будовою.

Сьогодні можна вибрати інші засоби підвищення чоловічої фертильності. Купити в аптеках вам запропонують Сперотон, Прегнотон та інші аналогічні препарати. Але саме завдяки натуральному, чітко збалансованому складу найбільш ефективними вважаються такі препарати, як, наприклад, FertilMan Plus.