Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)
Пн-Пт 09:00 - 18:00
Cб 12:00 - 17:00
(прийом замовлень)

  Чи впливають вагінальні інфекції на фертильність?

  10 January, 2022

  Ви знаєте, що може вплинути на вашу вагітність? Дізнайтеся, як подбати про свою фертильність у цій статті.

  Чому вагітність не настає?

  Причини бездітності різноманітні. Щоб дізнатися, де проблема та як її лікувати, необхідно визначити, яке місце репродуктивної системи уражене патологією. До основних причин належать:

  Вплив вагінальних інфекцій на фертильність

  Чи викликають статеві захворювання проблеми із вагітністю?

  Безумовно так. Найчастіші фактори жіночої безплідності включають трубний фактор, на який припадає близько 30% випадків. Спочатку відбувається запліднення, тобто з’єднання яйцеклітини зі спермою, а потім транспортування ембріона у порожнину матки. Обструкція найчастіше виникає при запаленні, хворобах, що передаються статевим шляхом. Основними етіологічними факторами є Chlamydia trachomatis (хламідіоз) і Neisseria gonorrhoeae (гонорея). Ці бактерії потрапляють через шийку матки та ендометрій та викликають запалення. Це призводить до утворення спайок, що значно знижує фертильність.

  На сьогодні до проблем із підтвердженим негативним впливом на плодючість відносяться, в основному, хламідіоз та гонорея. Вагініт, викликаний Trichomonas vaginalis, може призводити до інфекції та опосередковано погіршувати репродуктивний потенціал. У разі бактеріального вагінозу досі не було доведено прямого впливу на жіночу фертильність, проте не можна виключати участь патологічної флори у розвитку інфекцій статевих шляхів.

  Як подбати про свою плодючість?

  Будь-які захворювання в галузі геніталій слід лікувати. У разі венеричних хвороб лікар рекомендує відповідний системний антибіотик. Безсимптомні інфекції залишаються поширеною проблемою та часто підступно знижують шанси на народження дітей.

  Крім того, слід пам’ятати, що правильна мікрофлора захищає від розвитку хвороб. Патогенні бактерії є відправною точкою. Тому лікування хвороб піхви і вульви, як бактеріального, так і грибкового походження, має ключове значення. Препарати, представлені на ринку від вагінального кандидозу, можуть допомогти у лікуванні:

  • Gynoflor — вагінальні таблетки (що не дуже зручно у застосуванні), за відгуками у багатьох викликає сильне свербіння і печіння, хоча є і позитивні відгуки.
  • Probeez Femina — у капсулах, протипоказаний людям з непереносимістю лактози.
  • Biosporin – в основному спрямований на коригування флори кишечника, часто застосовується при закінченні прийому антибіотика.
  • Екобіол — ці капсули також спрямовані на регулювання мікрофлори шлунково-кишкового тракту, хоч і зменшують рецидиви кандидозу.
  • Vagilac — вагінальні капсули для нормалізації мікрофлори. Маю протипоказання: запальні, гнійні ерозивні зміни на слизовій оболонці.
  • LACTO FEMIN — для нормалізації слизової оболонки кишечника і піхви. Заборонено вагітним, годуючим та дітям.
  • ReproBiotic™ — найкращий препарат на українському ринку для нормалізації урогенітальної мікрофлори. У складі найкраща пробіотична комбінація: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillius acidophilus, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum та Streptococcus thermophilius.

  РепроБіотик відновлює ваше природне кисле середовище та підвищує стійкість слизових до шкідливих мікроорганізмів.

  Вагінальні інфекції та фертильність

  Коли потрібно використовувати пробіотики?

  Пробіотики повністю безпечні для організму, тому використовувати їх можна з профілактичною метою, без конкретних показань. Проте бувають ситуації, коли пробіотик навіть необхідний:

  • після лікування антибіотиками, коли лактобацили знищені через застосування сильнодіючого антибактеріального препарату;
  • у ситуаціях тривалого стресу — у разі підвищення рівня гормону стресу кількість пробіотичних бактерій в організмі зменшується;
  • після відпустки — якщо під час відпустки часто купалися в басейні або в морі, дуже висока ймовірність того, що pH інтимних зон змінився негативно;
  • у період гормональних змін — неважливо, чи є коливання рівня жіночих гормонів результатом прийому гормональних препаратів (наприклад, протизаплідних пігулок), що відбулися під час вагітності або післяпологового періоду;
  • виділення з піхви та подразнення інтимних зон в результаті використання погано підібраної косметики, що очищає — аномальні виділення зі статевих шляхів і почуття дискомфорту є симптомами запалення, яке може перерости в інфекцію, якщо не зміцнити природні захисні сили організму.

  Правильно підібраний пробіотик, що правильно зберігається, може виявитися рішенням незначних інтимних недуг і способом довгострокового захисту від інфекцій. Не забувайте використовувати лише безпечні та перевірені пробіотичні препарати, такі як безрецептурний препарат ReproBiotic™.