Чи може нашкодити лубрикант, якщо ви плануєте вагітність?

12 November, 2022

У ході планування вагітності пара звертає увагу на дрібниці, серед яких використання гелів-лубрикантів. Часто чоловік і жінка, які планують зачаття, відмовляються використовувати аптечні засоби, побоюючись, що вони можуть зашкодити планам. Насправді лубриканти лише допомагають та полегшують зачаття, але з однією умовою — якщо вони підібрані правильно, мають якісний склад.

Які лубриканти обирати не варто?

На аптечних полицях широко представлені зволожуючі гелі з екстрактами рослин, гіалуроновою кислотою. Однак усі вони відрізняються рівнем кислотності, а саме на цей показник слід звертати увагу при виборі лубриканта для полегшення зачаття. Якщо у складі препарату синтетичні добавки, вони можуть негативно вплинути на процес зачаття, уповільнити просування сперматозоїдів.

Не слід застосовувати засоби із молочною кислотою, адже вони призначені для відновлення мікрофлори піхви. Основний активний компонент таких лубрикантів також може перешкодити просуванню сперматозоїдів.

Деякі різновиди сучасних лубрикантів навіть можуть ушкоджувати сперматозоїди та перешкоджати їх просуванню. Серед численних порад, як полегшити зачаття, можна знайти використання яєчного білка. Користуватися такою порадою не варто з огляду на безпеку. Тим більше, що є лубриканти, які розроблені спеціально для пар, що планують зачаття. Одним з таких лубрикантів є FertilSafe Plus.

Чи може нашкодити лубрикант, якщо ви плануєте вагітність?

Чому необхідно використовувати додаткове змащування?

Сухість слизової оболонки піхви під час статевого акту може призводити до негативних наслідків:

  • стрес від неприємних відчуттів, спричинених тертям;
  • збільшення ймовірності виникнення травм слизової оболонки піхви;
  • ускладнення руху сперматозоїдів.

Звідси можна зробити логічний висновок — за надмірної сухості піхви шанси на зачаття різко знижуються.

Як лубрикант може полегшити зачаття?

Препарат FertilSafe Plus відрізняється оптимальними характеристиками в’язкості та pH, тому він відмінно компенсує нестачу вагінального секрету. У ході клінічних досліджень було доведено, що лубрикант покращує рухливість сперматозоїдів, забезпечуючи їм оптимальні умови для досягнення яйцеклітини. Над створенням лубриканта працювала команда репродуктологів бренду babystart — одного з найкращих виробників медичних засобів щодо покращення фертильності.

Більшість аптечних засобів для змащування мають високу густину (це стосується лубрикантів на силіконовій або олійній основі), низький рівень кислотності. Також у складі містяться консерванти. Усіх цих недоліків позбавлений лубрикант FertilSafe Plus, консистенція якого нагадує жіноче мастило. Завдяки цій особливості, сперматозоїди рухаються особливо вільно.

Рівень кислотності препарату відповідає цьому параметру нормальної сперми та цервікального слизу в період овуляції.

Також у складі лубриканта немає парабенів, які негативно впливають на сперматогенез у чоловіків.

Лубрикант, якщо ви плануєте вагітність

Згідно з результатами клінічних досліджень, використання лубриканту не просто безпечне для сперматозоїдів. Цей препарат створює оптимальні умови для просування ооцитів, що значно підвищує шанси успішного зачаття. Оскільки лубрикант суттєво покращує ковзання, жінка може краще розслабитися, повністю віддатися відчуттям, адже сухість та подразнення більше не турбуватимуть. Психологічна складова теж дуже важлива, адже коли жінка напружена, скута, це також негативно впливає на статеву систему. Виникають спазми, що ускладнюють просування сперматозоїдів.

Лубрикант краще застосовувати в період за 4 дні до, під час овуляції, а також наступного дня. Лубрикант має аплікатор, за допомогою якого зручно наносити на генітальну область.